Sri Lanka - Perla Indického oceánu

Název ostrova pochází ze starobylého jazyka Sanskrit a znamená Šrí (ctihodný) Lanká (ostrov). Ostrov byl v minulosti známý pod různými jmény – Indové ho znali jako Lanka nebo Sinhala, starořečtí zeměpisci ho nazývali Taprobane, Arabové mu říkali Serendib, Portugalci ho kolonizovali jako Ceiläo a Angličani ho nazvali Ceylon. V současné době je oficiální název ostrova Demokratická socialistická republika Sri Lanka.

Sri Lanka je známá jako vývozce čaje, drahokamů, kokosových ořechů, kaučuku a skořice. Na ostrově převládá budhismus a většinu obyvatelstva tvoří Sinhálci.

Historie ostrova se začíná odvíjet od roku 543 před Kristem, takže ostrov oplývá velkým množstvím historických památek – Anuradhapura, Polonnaruwa, Sigiriya, Jaffna, Trincomale, Kandy, Dambulla, Colombo, Galle a další.

Milovníkům přírodních scenérií se nabízí Nuwara Eliya, Ella, Srí Páda (Adamova hora), Bambarakanda Falls, Ramboda Falls, Knuckles Range, Haputale a desítky národních parků (Jala, Sinharádža, Uda Walawe, Wilpattu, Minneriya atd.).

Ti, kdo dávají přednost koupání v moři, si mohou vybrat z nepřeberného množství nádherných pláží, zálivů a zátok jako např. Kalkudah, Nilaveli, Payagala, Bentota, Induruwa, Hikkaduwa, Unawatuna, Mirissa atd.